احتمال «شنود» درمورد توپ اهدایی پوتین به ترامپ قوت گرفت

به گزارش ایسنا، به نقل از بلومبرگ، چندی پیش که روسای جمهور دو کشور روسیه و ایالات متحده آمریکا با یکدیگر در شهر هلسینکی فنلاند دیدار و گفتگو کردند، ولادیمیر پوتین – رئیس جمهور روسیه – تحت تاثیر بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ به میزبانی این کشور ، یک توپ فوتبال را به همتای آمریکایی خود یعنی دونالد ترامپ اهدا و اعطا کرد که حالا حاشیه های زیادی مبنی بر احتمال شنود و جاسوسی این توپ از کارکنان و مقامات کاخ سفید ایجاد شده است .بسیاری از سناتورهای جمهوری خواه آمریکا نظیر لیندسی گراهام در این خصوص عنوان کرده اند که به احتمال زیاد ، این توپ فوتبال حاوی تراشه های گیرنده و فرستنده برای جاسوسی از کاخ سفید بوده است و ما باید از ورود آن به کاخ سفید جلوگیری کنیم.

آنها از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده درخواست کرده اند که اجازه ورود این توپ جاسوسی را به کاخ سفید ندهند و به طور کامل آن را تحت بررسی های دقیق امنیتی قرار دهند.

البته به گفته برخی از منابع آگاه ، این نگرانی ها چندان هم بی مورد نبوده است چراکه این توپ نشانه هایی مبنی بر وجود یک آنتن کوچک و همچنین برقراری ارتباط با گوشی های موبایل مجاور خود از خود نشان داده است. البته به گفته برخی دیگر از تحلیلگران، ممکن است این تراشه برای جاسوسی تعبیه نشده باشد و تنها یکی از ویژگی های منحصربفرد یک توپ فوتبالی به شمار برود.

بر اساس تصاویری که در کنفرانس خبری هلسینکی به ثبت رسیده است ، می توان گفت که این توپ مجهز به فناوری ارتباطات میدان نزدیک یا همان NFC است که شباهت زیادی به سیگنال های اینترنت وای فای دارد . این تراشه NFC امکان دسترسی و مشاهده ویدیوهای بازکنان ، مسابقات و محتوای دیگر را به کاربارن و علاقمندان فوتبالی می دهد.

این در حالیست که شرکت آدیداس از اظهار نظر درباره احتمال  جاسوسی و هک این تراشه ها که ممکن است در معرض آسیب پذیری و مشکلات امنیتی قرار گرفته باشد ، خودداری کرده است

سارا سندرز – سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید – در این خصوص عنوان کرد: ما همواره برای تمامی هدایایی که به کاخ سفید اعطا می شود، فرایندهای کامل غربالگری های امنیتی را انجام می دهیم  و درباره این توپ فوتبال نیز همین روند را در پیش گرفته ایم. در این خصوص اظهارنظر بیشتری نمی توان گفت.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)
Source: fanavari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *